Čas oddychu, čas hrania

Bežný scenár vianočných sviatkov sa nezaobíde bez leňošenia, prejedania sa a pozerania televíznej klasiky. Túto trojkombináciu si potom každý môže spestriť podľa svojej chuti. Ak sa vám stane, že sa nevládzete pohnúť z miesta a siahate po telefóne ako spoločníkovi, skúste rozhýbať rozum. Možno si hovoríte, že počas dovolenky sa nebudete predsa nútiť do intelektuálnych výkonov, no pravda je taká, že vedomostné či logické hry nám pomôžu ostať aspoň v tej mentálnej forme. Sviatky sú tak pravý čas na malý mozgový tuning.

Zdroj: giphy

 

Nesmejte sa Američanom…

… že nevedia, kde je Slovensko. Otestujte sa zo štátov USA, Ázie či Afriky v kvízovej hre Svetová geografia a pochopíte, že sú radi, ak poznajú svojich susedov. No schválne, kde leží Litva a kde Lotyšsko? S touto aplikáciou si občerstvíte zemepis a vďaka hernému systému to ide celkom dôkladne. S postupujúcimi levelmi sa tiež dostanete k vlajkám, ktoré ste nikdy nevideli a aj k mestám, o ktorých ste nepočuli. Hoci hra nemá najvymakanejšiu grafiku, v princípe jej to nijak neškodí.

Svetová geografia, zdroj: play.google

 

Písmenková skladačka

Ťažko návyková hra na skladanie rôznych slov zo zadaných písmeniek. To je hra Piknik Slovo. Budete ju hrať, až kým sa vám písmenká nebudú rozmazávať. Zistíte, koľko slov ste už dávno nepoužili a prekvapí vás, koľko spoluhlások dokáže taká jedna slovenčina pozliepať bez samohlásky.  Trochu ju ruší väčšia frekvencia reklám, no po určitom čase sa ju dá naučiť ignorovať.

Piknik Slovo, zdroj: play.google

 

Viac kategórií pre náročnejších

Ak nie ste fanúšikom monotematických hier, skúste sa otestovať zo všeobecného prehľadu. Množstvo otázok a aj spokojnosť publika priniesla hra Kvíz o Slovensku. Ak sa na to cítite, môžete pridávať vlastné otázky a ak sa necítite, použite žolíka, alebo sa spýtajte publika. Ideálne toho vášho doma, nech si nemíňate toho programového.

Kvíz o Slovensku, zdroj: play.google

 

Spomienková do nemoty

Kedysi dávno sme sa nezabávali na sociálnych sieťach, kedysi dávno sme hrali Míny! Veru tak to bolo, milé deti. Aj cez Vianoce. A aj takáto milá spomienka sa môže dostať do našich smartfónov. V mobilnej verzii je označovanie mín trochu väčšia „prplačka“, ale je to perfektná hra, ktorá trénuje pozornosť, logické myslenie aj mentálnu vytrvalosť. Zvládne si ju zahrať každý, kto vie rátať do desať. Otázne je, ako dlho a na akej úrovni. Existuje niekoľko aplikácií s hrou Míny, je len na vás na ktoré ovládanie si zvyknete, princíp je rovnaký.

Míny, zdroj: play.google

 

 

 

Zdieľaj článokShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
alebo klikni, ak sa ti páči

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.