6 rýchlych tipov ako jednoducho prezerať fotky na TV

Už vás unavuje prezerať fotky spolu s rodinou na malom displeji telefónu či počítača? Prečítajte si naše tipy, nachystajte fotky a pohodlne sa usaďte. Domáca prezentácia  môže začať.

1. Použite aplikáciu

Ak má váš televízor označenie SMART a obsahuje špeciálnu aplikáciu pre prepojenie s vašim smartfónom. Gratulujeme, máte vyhraté. Nainštalujte si túto aplikáciu do telefónu, prepojte obe zariadenia pomocou domácej Wi-Fi a fotky z telefónu jednoducho prehráte na veľkej televíznej obrazovke.

Ak neviete ako správne zriadiť a zabezpečiť domácu Wi-Fi sieť, prečítajte si náš blog.

Ak má váš televízor internetovú aplikáciu na zobrazovanie fotiek z webu (napríklad Samsung Smart TV, Panasonic Life+ Screen, a iné), prezrieť si môžete aj fotky, ktoré máte uložené na internete (napríklad v galérii Flickr). Pri Apple TV využite možnosť prezerať fotografie cez iCloud (platí pre Apple TV 6.0 a novšie verzi) a streamovať fotografie zo svojich Apple zariadení pomocou funkcie Môj Fotostream. Budete na to potrebovať Apple TV (2. generácia) s aktualizáciou softvéru Apple TV 5.0 alebo novšou. Presný návod nájdete tu.

Tablet, notebook; Zdroj: Pexels
Tablet, notebook; Zdroj: Pexels

2. Vložte do televízora pamäťovú kartu

Má váš televízor slot pre pamäťovú kartu SD? Výborne! Vložte doň vašu SD kartu s fotkami alebo Micro SD kartu v adaptéri a následne vyhľadajte v zobrazovacej aplikácii priečinok s fotkami, ktoré si chcete prezrieť.

3. Využite USB kľúč alebo čítačku kariet

Ak má váš smart televízor USB port, fotky môžete zobraziť aj z USB kľúča, prípadne priamo z fotoaparátu, či mobilu. Do USB portu v televízore môžete zapojiť aj čítačku pamäťových kariet s USB konektorom.

USB; Zdroj:Pexels
USB; Zdroj:Pexels

4. Použite HDMI kábel

Pre priame prepojenie DVD/Blu-ray prehrávača alebo smartfónu s televízorom cez kábel vám odporúčame použiť praktický vysokorýchlostný HDMI kábel. HDMI kábel 2.0 uspokojí nároky dátových fajnšmekrov, nakoľko prenáša dáta v 4K kvalite. Ak má váš smartfón alebo tablet Micro HDMI konektor, budete potrebovať aj špeciálny adaptér. Zohľadnite tieto faktory to pri kúpe HDMI kábla a taktiež si vyberte správnu dĺžku (myslite na to, že kábel budete pravdepodobne zapájať zo zadnej časti televízora, nemal by byť preto príliš krátky). Bez problémov zoženiete HDMI káble s dĺžkou až 15 metrov, prípadne kábel so špeciálnym pravouhlým konektorom.

5. Pripojte sa bezdrôtovo

Ak chcete prepojiť váš notebook so smart televízorom a obe zariadenia podporujú technológiu WiDi (Wireless Display), môžete ich navzájom prepojiť cez WiDi ovládač. V prípade, že váš notebook podporuje WiDi, ale televízor WiDi nepodporuje, zaobstarajte si špeciálny WiDi prijímač.

Mnohé smart televízory a smartfóny podporujú bezdrôtové prepojenie cez DLNA (Digital Living Network Alliance). Ak je to prípad vašich zariadení, prepojíte ich veľmi jednoducho, pomocou aplikácie a domácej Wi-Fi. Ak chcete vedieť, či váš smartfón, televízor a ďalšie zariadenia podporujú DLNA, môžete si to overiť v návode na použitie vašich zariadení, alebo na tejto stránke.

Ďalšou možnosťou bezdrôtového pripojenia je renkCast Stick: malá krabička, pripomínajúca USB kľúč. Pripojíte ju do HDMI portu televízora. Pomocou zrkadlenia obrazu s renkCast Stick a aplikáciou EZCast môžete na obrazovke televízora sledovať, čo sa deje na displeji vášho smartfónu. Toto využitie smartfónu ako diaľkového ovládača oceníte nielen doma, ale aj v práci, pri robení multimediálnych prezentácií.

pexels-photo
Fotky; Zdroj: Pexels

6. Využite Google Chromecast

Toto malé zariadenie, pripomínajúce USB kľúč, zapojíte do HDMI portu vášho smart televízora. Umožní vám jednoducho prehrať obsah z Youtube, Netflixu či Google Play a zobrazovať obsah obrazovky vášho telefónu, tabletu, či prehliadača Chrome. A to všetko vo vynikajúcej kvalite. Prenos prebieha bezdrôtovo, pomocou vašej domácej Wi-Fi siete. Google Chromecast funguje pre iPhone, iPad, telefóny a tablety Android, počítače Mac, Windows laptop a Chromebook.

Je toho na vás veľa?

Potrebujete poradiť s konkrétnym druhom prepojenia zariadení? Zastavte sa v niektorom z našich 7 profesionálnych servisných stredísk Pôjdeto (Bratislava, Trnava, Nitra a Žilina) a my vám radi poradíme. Nechce sa vám nikam chodiť? Žiaden problém, pomôžeme aj na diaľku, prípadne priamo u Vás doma. Volajte bezplatne denne od 8:00 do 20:00 Pôjdeto linku 0800 800 700 a naši skúsení a ochotní technici vám s radosťou poradia.

Zdieľaj článokShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
alebo klikni, ak sa ti páči

3 názory k “6 rýchlych tipov ako jednoducho prezerať fotky na TV”

  1. Ja som pripojil usb kluc k android tv pozrel si fotky a teraz ked som znovu pripojil usb kluc k PC, nevidim subory?
    Android si vytvoril na USB svoju konfiguraciu nejake jeho subory su tam a to je vsetko.
    Pri zobrazeni kapacity USB vidim ze foto subory su stale fyzicky na USB kluci.
    Ako tento stav mozem zmenit, aby som znova videl data z USB na PC?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.