Káble v roku 2018

Tukabel, tukabel…

Káble, drôty, šnúry. Patria medzi najlepšie lapače prachu. Napriek tomu, že ich množstvo sa vďaka technológiám znižuje, bez nich to tak skoro ešte nepôjde. Zatiaľ sú najefektívnejším spôsobom, ako nás bezpečne zásobovať elektrinou. Čo teda s nimi, ak sa nám doslova motajú pod nohami a rukami? A budú tu stále?

 

Minimalizujte

Buďte moderní a nebráňte sa tomu. Wi-fi je dnes bežnou súčasťou domácností, ale nie každá bezdrôtová technológia musí „žiariť“ cez celý dom. Zbavte sa napríklad drôtovej myši a klávesnice, váš pracovný stôl nebude prekážková dráha. Niektoré bluetooth klávesnice stoja naozaj za to. Napríklad dizajnovka Qwerkywriter. Klávesnica, ktorá vyzerá ako písací stroj.

 

Bezdrôtová klávesnica s old school dizajnom, zdroj: qwerkywriter

 

Rozmýšľajte vopred

Ak zariaďujete novú domácnosť, alebo chystáte do domácnosti začleniť nový technologický kúsok, premýšľajte o tom, že zatiaľ má takmer všetko káble. Dobrú prácu spravia lišty, ak však nie ste ich fanúšikom, môžete to zahrať na umenie.

Zdroj: sevenfive

 

 

Roztriediť, pretriediť a zatriediť

Budete na to potrebovať malé vychytávky. Pekné a funkčné originály držiakov na káble nájdete napríklad na Amazone. Záleží len na vašom vkuse, čo si vyberiete. K dispozícii sú držiaky na stôl, alebo triediče, ktoré poslúžia skôr za stolom. No a potom je to možnosť variť z toho, čo máte doma. Alebo aj nemáte, ale budete vyzerať, že ste mali. DIY je proste in. Takže, kancelárske štipce, do toho!

Zdroj: ipinimg
Zdroj: ipinimg

Okrem tých vám poslúžia aj obyčajné drevené štipce a kadejaké rúrky, trubky, alebo gumičky do vlasov. Zdrhovacie pásky sú perfektné, ale len dovtedy, kým sa niečo nepokazí a káblik musíte zo spoločenstva ostatných odstrániť.

 

Zdroj: likecool

 

 

Pre veľké deti

… je tu LEGO. Okrem toho, že s trochou fantázie si postavíte stojany na mobily, tablety, perá, či držiaky na kľúče, s káblami si poradíte tiež. Naviac, pri práci vám môžu robiť spoločnosť vaši kamoši s večným úsmevom. Do ich rúk zapasujú kábliky z nabíjačiek alebo slúchadlá. Ak máte rozmerovo väčšie nároky, existuje Duplo.

Zdroj: cloudfront

 

Aká bude budúcnosť?

Teraz naozaj, zbavíme sa niekedy káblov? Spoločnosť Ossia tvrdí, že áno. Tak, ako sme zabudli na ethernetové káble, tak by vraj mohli do zabudnutia upadnúť aj tie napájacie. Prenos energie na diaľku je vraj veľkou výzvou do nie tak vzdialenej budúcnosti. Mohli by sme sa rozlúčiť s nabíjačkami pre každé zariadenie zvlášť a všetky mobilné technológie by sa mohli nabíja automaticky, napríklad po príchode domov, alebo kancelárie. Ak by sa minimalizovali, alebo úplne odstránili batérie v zariadeniach, vývojárom by sa otvoril priestor pre ďalší a nepochybne veľký rozvoj technológií. Na dodávanie energie na diaľku by mala byť použitá rádiová frekvencia a vzdialenosť napájaných zariadení by mohla dosahovať niekoľko metrov. Vysielače energie sú malé a mali by bez problémov zapadnúť do zariadenia, ako napríklad dekorácia či stropná dlaždica. Prijímacie zariadenie vybavené mikročipom tak bude v domácnosti nabité stále a zároveň nebude musieť ležať niekde na stole. Pokrok by sa nakoniec nemal týkať len smartfónov alebo laptopov, ale tiež televízorov, či vybavenia inteligentnej domácnosti.

 

 

Zdieľaj článokShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
alebo klikni, ak sa ti páči

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.