Budnúcnosť elektroniky v Berlíne

Oslavy pokroku a jeho využitia na výstave IFA 2018 sú čerstvo ukončené, no predstavená elektronika ešte len začína svoju púť po našich domácnostiach. Množstvo produktov sa zvyčajne črtá už počas roka, prípadne sa zdá, že už nič nemôže prekvapiť. Všetky inovácie našťastie vyčerpané nie sú a výrobcovia na výstave opäť potešili. Hviezdili najmä televízory, či u nás ešte trochu cudzí segment – inteligentné reproduktory.

Ďalšia generácia toho najlepšieho

Pre oči návštevníkov pravdepodobne najmenej príťažlivý, no pre budúcnosť mobilného priemyslu asi najužitočnejší. Taká je novinka spoločnosti Huawei, procesor Kirin 980. Pracovať bude pre ďalšiu generáciu smartfónov najvyšších tried, minimálne svojej značky. Ponúka ešte rýchlejšie spracovanie obrazu, lepšie rozpoznávanie tváre, vyššiu energetickú účiejnosť, rýchlejšiu wi-fi, jednoducho je o krok ďalej od doterajšieho kráľa Qualcomm Snapdragon 845, a tak otvára dvere ďalším inováciám v segmente smartfónov.

 

Srdce z telefónu do notebooku

Lenovo v Berlíne ukázalo viacero zaujímavostí, jednou z nich je notebook Yoga C630 WOS, ktorý je prvým notebookom s mobilným procesorom Snapdragon 850. Chváli sa predovšetkým výdržou batérie cez 25 hodín a tiež podporou dotykového pera Lenovo Pen.

Aby sme ostali pri značke, medzi ďalšie lákadlá spoločnosti Lenovo právom patrí model ThinkPad X1 Extreme, ako názov napovedá, extrémne výkonný laptop na prácu a vďaka vybaveniu Intel Core i9, Nvidia’s GTX 1050 Ti Max-Q a voliteľnej pamäti aj na celkom výživné hranie. Celá táto výkonná mašinka je zabalená do balíčka s váhou len 1,7 kg.

Bolo by nefér nespomenúť aj tretí kúsok z dielne tohto výrobcu. Záujem vzbudzuje zatiaľ svojim vzhľadom a špekuláciami, či je také niečo vôbec treba. To si už ale musí vyriešiť spotrebieľ sám, Lenovo Yoga Book C930 je hybrid bez fyzickej klávesnice. Tá je nahradená druhým, dotykovým E-ink displejom. V prípade potreby sa po displeji dá kresliť dotykovým perom, ktoré rozpoznáva 4096 úrovní tlaku.

 

V pohode telkáče

Najčastejšie ho asi uvidíte vystavený v predajni, no fajnšmekri si určite radi našetria. Reč je o 8K QLED televízore s označením Q900R od Samsungu. Okrem toho, že prináša nádherné rozlíšenie, si ho vďaka umelej inteligencii 8K AI Upscaling pomôže vygenerovať aj sám. Navyše dosahuje jas 4000 nitov, nechýba funkcia Ambient, vďaka ktorej televízor dokáže lepšie splynúť s prostredím a na stene tak nemáte veľký čierny ucapkaný obdĺžnik. Príchod 8K televízorov bol očakávaný už dlhšie a svoje sľuby splnilo aj LG. To sa však venuje technológii OLED, ktorú spolu s rozlíšením 8K považuje za evolučný krok.

 

Tuchpad môže mať viacero tvárí

… povedali si v Asuse a do nových ZenBookov vložili vložili NumberPad a ScreenPad. Prvý s uvedených je dotykový panel s číslicami, pre ktoré treba mať trochu cit. Správa sa totiž aj ako klasický touchpad podľa toho, aké dotyky používate. ScreenPad je zasa druhá obrazovka, ktorá je vložená v notebookoch ZenBook Pro. Využiť ho je možné na jednotlivé aplikácie, ktoré popri práci možno zavadzajú na veľkej obrazovke. Medzi funkciami touchpadu je v tomto prípade potrebné prepínať tlačidlom.

 

Do detskej izby

Bojíte sa prvýkrát nechať vášho tínedžera doma samého? Kúpte mu hracie kreslo Acer Predator Thronos a môžete odísť na týždňovú dovolenku bez obáv. Len mu nachystajte dostatok jedla a presvedčte sa, či sa pri ňom nezabudol aj partner/ka. Herní nadšenci si s týmto motorizovaným kreslom jednoznačne prídu na svoje. V obklopení 4K monitorov a poháňaný strojom Acer Orion 9000 vám bude virtuálneho sveta žiť!

 

 

 

 

Zdieľaj článokShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
alebo klikni, ak sa ti páči

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.