6 programov, ktoré vypnú reklamy a zrýchlia váš mobil

Poznáte to, chcete si v pokoji pozrieť nejakú stránku a odrazu Vám na nej vyskáču otravné okná s reklamami. Nevyžiadané reklamy z poštovej schránky jednoducho hodíte do koša. Čo však v prípade, že sa reklamy permanentne vynárajú na obrazovke Vášho počítača, tabletu alebo smartfónu? Okrem toho, že Vás oberajú o nervy, zároveň aj spomaľujú chod Vášho zariadenia.

Ako sa rýchlo a jednoducho zbavíte reklám a zrýchlite Váš telefón alebo počítač? Prečítajte si naše tipy na šikovné aplikácie.

#1 AdBlock

Najznámejšou zbraňou proti dotieravým reklamám na webe je AdBlock, rozšírenie pre webové prehliadače. Zlikviduje dotieravé okná, ktoré Vám bránia sledovať Facebook, Youtube (zablokuje reklamy na začiatku videa) a ďalšie stránky.

Výhody: Umožní Vám prispôsobiť svoje zoznamy filtrov, zobraziť, koľko reklám je momentálne blokovaných, vytvoriť si zoznam webových stránok, ktoré nechcete blokovať, poskytuje ochranu pred malvérom, atď.

Nevýhody: Blokuje aj nenápadné a neškodné reklamy, ktoré by Vám nemuseli prekážať a z ktorých žijú malé weby. Treba sa o niečo viac pohrať s nastaveniami.

Kde ho nájdete: https://getadblock.com/

Cena: Zdarma.

#2 Adblock Plus

Adblock Plus funguje ako rozšírenie pre všetky webové prehliadače (Firefox, Chrome, Opera, Internet Explorer, Safari) a tiež ako aplikácia pre Android. Už v roku 2013 mal Adblock Plus 40 miliónov aktívnych používateľov a momentálne počíta vyše 300 miliónov stiahnutí.

Výhody: Blokuje malvérové domény, bannery, pop-upové okná a videá (aj na Facebooku a Youtube). Filtre si môžete nastaviť sami, pričom máte možnosť blokovať len určité elementy. Nenápadné reklamy, ktoré chcete nechať, aby ste podporili určitý konkrétny web (napríklad Váš obľúbený blog), teda môžu ostať viditeľné. Program je open-source a aj Vy sa môžete podieľať na jeho tvorbe.

Nevýhody: Môže sa stať, že Vám Adblock Plus bude fungovať na zariadení Android iba ak budete pripojení na Wi-Fi. V takom prípade budete potrebovať ručne vykonať nastavenie proxy. Alebo si rovno nainštalujte Adblock Browser, ktorý pochádza od tých istých vývojárov.

Kde ho nájdete: https://adblockplus.org/

Cena: Zdarma.

#3 Adblock Browser

Adblock Browser je prehliadač, určený na prezeranie webového obsahu v smartfónoch a tabletoch. Funguje pre  Android 2.3 a novšie verzie a pre iPhone a iPad s iOS 8 a novšími verziami.

Výhody: Rýchlejšie naťahuje stránky, čím šetrí batériu (zvyšuje životnosť batérie až o 23%). Znižuje riziko nakazenia Vášho zariadenia malvérom. Umožňuje Vám nastaviť si, čo chcete blokovať a ktoré stránky chcete ponechať. Má intuitívne ovládanie.

Nevýhody: Aplikácia nie je dokonalá, stane sa, že načítava stránku pomalšie, prípadne padne, ak sú otvorené viaceré záložky.

Kde ho nájdete: https://adblockbrowser.org/

Pre Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.adblockplus.browser

Pre iPhone: https://itunes.apple.com/us/app/adblock-browser/id1015653330?ls=1&mt=8

Cena: Zdarma.

#4 CCleaner

CCleaner slúži na očistenie Vášho počítača alebo telefónu od zbytočného balastu. Veľmi populárna je predovšetkým jeho desktopová verzia, ktorú nájdete aj v kompletnej českej lokalizácii. Používa sa predovšetkým na optimalizáciu fungovania systémov a to tak, že odstraňuje nefunkčné, neplatné a nepoužívané položky z registrov a vyhadzuje z neho aj rôzne súbory, ktoré vo Vašom počítači ostali po použití webových prehliadačov (napr. dočasné internetové súbory, históriu, naposledy zobrazené URL adresy, cookies, atď.), a programov ako MS Office, WinRAR, Adobe Acrobat, Google Toolbar či Media Player. Nakoľko prax ukazuje, že cca 50% odinštalovaných aplikácii necháva v registroch vo Vašom počítači nejaký ten „bordel“ v podobe nepotrebných informácií, CCleaner je vhodné použiť po každom veľkom mazaní, najmä po tom čo ste odinštalovali veľké softvérové balíky. Uvoľníte si tak miesto na disku a zrýchlite chod Vášho počítača.

Výhody: Desktopový CCleaner má skutočne veľa užitočných funkcií: dokáže nájsť položky, ktoré považuje za zbytočné a navrhnúť ich odstránenie, vyčistiť registre, odinštalovávať programy, bezpečne mazať obsah disku. Okrem toho vie vymazať aj zbytočné, nepoužívané prípony súborov, cesty k jednotlivým aplikáciám, rôzne nevyužívané písma či súbory Pomocníka, ktoré zbytočne zaberajú miesto vo Vašom počítači (ruku na srdce: kedy ste si naposledy otvorili Pomocníka?). Nová verzia programu má podporu aj pre Windows 10.

Androidová verzia zrýchli chod zariadenia, bezpečne vymaže zbytočnosti, vyčistí vyrovnávaciu pamäť aplikácie, priečinky sťahovania, históriu prehliadača atď. Umožní Vám tiež vymazať záznamy o prijatých a odchádzajúcich hovoroch a SMS správy jednotlivo alebo hromadne, podľa toho, ako sú staré alebo podľa kontaktu. Taktiež kontroluje, ako veľmi sa zaťažuje batéria a CPU. Verzia pre iPhone (a tiež iPad a iPod touch) je oklieštená. Zbaví Vaše zariadenie duplicitných kontaktov. Vyžaduje si iOS 7.1 alebo novší systém. Všetky verzie šetria Vaše zariadenie a zväčšujú využiteľný voľný priestor.

Nevýhody: Pre iPhone je táto aplikácia spoplatnená (2,99 €).

Kde ho nájdete: https://www.piriform.com/ccleaner

Pre Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.piriform.ccleaner

Pre iPhone: https://itunes.apple.com/sk/app/ccleaner-for-ios-clean-remove/id983127253?l=sk&mt=8

Cena: Základná desktopová verzia a verzia pre Android je zdarma.

#5 Smart Booster – Free Cleaner

Táto aplikácia od vývojára AntTek Mobile, ktorá dosiahla ž 5 000 000 stiahnutí, je určená na čistenie Vášho zariadenia od zbytočností a na zrýchlenie jeho fungovania. Väčšina zariadení Android má len obmedzenú pamäť. Smart Booster dokáže „zabiť“ aplikácie s nízkou prioritou, aby uvoľnil priestor pre tie, ktoré sú dôležité. Dokáže „uspať“ aplikácie, ktoré používate zriedkavo a vymazať tie, ktoré nepoužívate vôbec, aby sa ušetrila baterka. Pomocou Smart Boosteru môžete taktiež spravovať zálohovanie.

Výhody: Čistí RAM-ku a predlžuje životnosť baterky. Čistí cache jedným kliknutím. Dokáže rýchlo vyčistiť SD kartu a vymazať napr. príliš veľké súbory, hudbu, fotky a upozorniť Vás na to, že na karte je málo miesta. Dostupná je aj slovenský verzia.

Nevýhody: Funguje iba pre Android. Niektorí používatelia uviedli, že im aplikácia mrzla.

Stiahnuť pre Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rootuninstaller.rambooster#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLnJvb3R1bmluc3RhbGxlci5yYW1ib29zdGVyIl0

Cena: Zdarma.

#6 Battery Doctor

Na životnosť batérie a na to, aby Vám neodišla práve vtedy, keď ju najviac potrebujete, sa zameriava aplikácia s názvom Battery Doctor, ktorú si po celom svete stiahlo už viac ako 150 miliónov používateľov. Aplikácia komplexne spravuje batériu: poskytne Vám informácie o jej využití, optimalizuje jej fungovanie a zvyšuje jej výdrž.

Výhody: Reguluje nabíjanie telefónu v 3 stupňoch, vďaka čomu sa zvýši výdrže batérie. Dokáže presne odhadnúť, ako dlho Vám ešte batéria vydrží, kým sa vybije. Vie vypátrať a ukončiť aplikácie, ktoré práve nepoužívate, ale míňajú veľa energie z baterky. Zobrazí Vám informácie o softvére a hardvére, ktorý obsahuje Váš telefón a taktiež  koľko energie by ste mohli ušetriť, ak by ste vypli Wi-Fi či Bluetooth. Celkovo zrýchľuje fungovanie mobilu.

Nevýhody: Skúste nejakú nájsť a dajte nám vedieť.

Stiahnuť pre Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en

Stiahnuť pre iPhone: https://itunes.apple.com/sk/app/battery-doctor-master-battery/id446751279?l=sk&mt=8

Cena: Zdarma.

Zdieľaj článokShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
alebo klikni, ak sa ti páči

21 názorov k “6 programov, ktoré vypnú reklamy a zrýchlia váš mobil”

 1. ked som pouzival battery doctor bateria sa mi viac vybijala ako ked som ho nepouzival. bol to ovela vecsi zroch energie ako ostatne app.

  1. Dobrý deň, potrebovala by som zrušiť reklamy v telefóne a neviem ako to mam spraviť… Chodia mi reklamy, ktoré ma fakt nezaujímajú… A zbytočne sa mi ničí telefón..

 2. Tie reklamy ktoré davate v prgramoch teleizie, mali by ste ich zrušit, alebo dat reklamy na začiatku serialu a filmu alebo na konci, a nie v strede programu. Vás to musí asi velmi bavit, tá provokacia, mali by ste si vypočuť ľudí ako na Vás nadávajú, že si robíte čo sa vám hodí,a radi by sme chceli vedieť kto za tie reklamy berie peniaze, ale to sa my nedozvieme asi je to pre občanoch veľmi tajné. Neviem čo by ste urobili keby sme začali rušiť , k vôli reklamám televízne programy. Lebo ked pozeraťe nejakí pekní serial tak chvilu ide a reklama zas pokračuje a dalšia reklama, a takto to pokračuje, až do samotného konca. Mám už 73 rokou, a rád by som si chcel pozrieť v klude nejakí pekní serial, to všetko zaleží na Vás, ako sa zachovate prospech občanov Poviem Vám čo som videl deti behali po ulici,zastavil som ich a chcel som vedieť prečo behajú po ulici, že ich môže niečo zraziť , a povedali jedno , že radi by si pozreli rozprávku alebo pekní seial,ale to sa nedá pozerať ,a radšej idú von. Rozmyslite si ako pomôcť starím ludom a hlavne detom,aby sa vyhli nebezpečenstvu . S pozdravom Váš dôchodca:

  1. Pán dôchodca zadarmo sa nedá pozerať nič len reklama. Film alebo seriál musí niekto zaplatiť. Na svete už ani pekné slovo nie je zadarmo. Predplate si HBO slebo nejakú vebovú telku a reklamu budete mať na začiatku a na konci.

 3. An­ti­ví­rus , blocker -y a cle­ner -y ne­pomôžu, je to v na­sta­ve­ni­ach po­vo­le­né,
  škod­li­vé strán­ky sa­mi upra­via na­sta­ve­nie, s va­ším po­vo­le­ním, pri klik­nu­tí na ho­ci­akú sprá­vu ale­bo re­kla­mu dá­va­te rov­no (nechtiac) súhlas, ak je ulo­že­ný súhlas aky­kol­vek an­ti­ví­rus blocker, cle­a­ner ne­pomôže

  Le­no­vo MO­TO E4 Plus
  TE­LEFÓN

  PRI VY­SKA­KO­VA­NÍ / ZOB­RA­ZO­VA­NIE RE­KLÁM NA CELÚ OB­RA­ZOV­KU TE­LEFÓNU (cca kaž­dých 8-10­min. (na­pr. po pre­ze­ra­ní strá­nok pre do­spe­lých))

  Po­moh­lo:

  -VY­MA­ZAŤ VŠET­KÚ HISTÓRIU PRE­ZE­RA­NIA

  CHRO­ME:
  Klik na tri bod­ky v hor­nom pra­vom ro­hu

  Ďa­lej klik na:
  -HISTÓRIA
  -VY­MA­ZAŤ DÁ­TA PREH­LI­A­DA­NIA
  -KLIK­N­ÚŤ NA ROZ­ŠÍ­RE­NÉ
  (pod ná­pi­som roz­ší­re­né, zvo­liť mož­nosť)
  -CE­LÉ OB­DO­BIE

  VY­MA­ZAŤ:
  -HISTÓRIU PREHĽADA­NIA
  -SÚ­BO­RY CO­O­KY A DA­TA WEBOV
  -OB­RÁZ­KY A SÚ­BO­RY VO VY­ROV­NÁ­VA­CEJ PAMÄTI
  -NA­STA­VE­NIA WEBOV
  -KLIK­N­ÚŤ NA VY­MA­ZAŤ ÚDA­JE

  GO­O­GLE
  Klik­n­úť na
  -TRI ČI­AR­KY V ĽAVOM HOR­NOM RO­HU
  Ďa­lej na
  -NA­STA­VE­NIA
  -ÚČTY A OCHRA­NA SÚKRO­MIA
  -MO­JA AK­TI­VI­TA
  au­to­ma­tic­ky sa ot­vorí strán­ka/
  ale­bo klik­ni tu:
  – myacti­vi­ty.​goo​gle.​com

  KLIK­N­ÚŤ NA TRI BOD­KY V PRA­VOM HOR­NOM RO­HU v mod­rom ri­a­d­ku
  a
  Klik­nuť na:
  OD­STRÁ­NIŤ AK­TI­VI­TU PODĽA

  Na­sta­viť
  -CE­LÉ OB­DO­BIE
  -VŠET­KY PRO­DUK­TY

  Ďa­lej

  -ZA­VRIEŤ VŠET­KY !! OK­NÁ a APLI­KÁ­CIE
  -REŠTAR­TO­VAŤ TE­LEFÓN
  -ODOMKN­ÚŤ SIM kar­tu/ty
  -NE­KLI­KAT NA NIC Ale te­raz:
  VY­PN­ÚŤ TE­LEFÓN !
  (asi na 2 – 3 min­úty)

  Zno­va za­pn­úť
  Ho­to­vo

  Pozn.: Ak ste na­vští­vi­li strán­ky pre do­spe­lých iba v po­sled­nej ho­di­ne ale­bo v po­sled­nom dni, NE­STA­ČÍ VY­MA­ZAŤ IBA PO­SLED­NÚ HO­DI­NU ale­bo po­sled­ný DEŇ ke­dy ste pre­ze­ra­li, ale
  JE PO­TREB­NÉ VY­MA­ZAŤ CELÚ HISTÓRIU

  blocker cleaner ani antivírusy nepomôžu

 4. Zdravím, chcem sa iba opýtať, či Batteri doctor dokáže zvýšiť na mojom notebooku Lenovo. Ak nie, nevadí. Vopred ďakujem!

  1. Spotrebu? Áno.. ale zároveň ti zničí batériu. Je to parazit čo sa hrabe v hovien a informuje ťa o tom čo a kedy spotrebúva energiu. A na to zase potrebuje ďalšiu energiu

  1. Reklamy sa nedajú zrušiť. Poyom by ste si musrli za vsetko verejne platiť. Nič nie je zadarmo. Kde zijete. Socializmus nebol zadarmo a komunizmus nikdy nebude.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.