Kryt je železná košeľa

Ešte sa vám nikdy nerozbil displej smartfónu? Buď ste štastný človek, alebo zodpovedný. Dnešné telefóny nepatria práve do kategórie najlacnejších súčastí života a zodpovednosť a starostlivosť o ne je určite na mieste. Veď len výmena skla na telefóne nižšej strednej triedy dokáže nešikovnému majiteľovi privodiť pocit krivdy. 

Za svetom smartfónov

Ako si chrániť telefón pred fyzickým poškodením dnes už vie skoro každý. Trochu menej ľudí to aj v skutočnosti praktizuje. Dôvody sú rôzne. Niekto považuje obal na telefón za nepraktický, ďalšiemu sa nepáči, že zaplatil za vyleštený dizajn, na ktorý sa vlastne nebude pozerať. Keď sa však trochu prenesieme cez predsudky, je z čoho vyberať. Okrem ochrany proti poškriabaniu vedia niektoré typy ponúknuť aj čosi navyše. Tvorcom sa originalita nedá uprieť.

 

Nápaditý kryt

Tak napríklad spoločnosť Mega Tiny vytvorila puzdro na iPhone, ktoré sa vám pricucne tam, kam chcete.

Jeho názov je Megaverse Anti-Gravity case a jasne tento výtvor popisuje. Bojuje s gravitáciou, nežiaducimi pádmi, či ponúka nápadité využitie, ako držiak telefónu. Ak si zakúpite celý balíček k nanoprícuckovému obalu dostanete navyše meniteľné kryty. Zrkadielko, otvárač na pivo, aj peňaženku.

 

 

Ako bez púzdra

Obávate sa, že váš nový sexi telefón musíte zabaliť do hrče gumy? Nemusíte. Značka Peel vám ponúkne kryt, ktorý z vášho telefónu nespraví nič iné, ako váš telefón. Hoci to nie je žiaden veľký zázrak, čo sa týka vzdorovaniu nárazov, je supertenký, vytvorený tak, aby neporušil originálny vzhľad. V kombinácii s ochranným sklom tak máte niečo elegantné a funkčné zároveň.

 

Ako kedysi

Pamätáte si časy, keď ste pod zadným krytom mohli nosiť bankovky? Niekto to praktizoval, niekomu no nenapadlo. Pravdou je, že najmä v lete ste so sebou na pivo nemuseli nosiť tašky na peňaženku, telefón atď., všetko ste schovali do jednej ruky a stačilo myslieť na bezpečnosť jedného vrecka. Táto praktická idea ostala zachovaná aj v prípade kombinácie obalu na telefón a peňaženky v jednom. Niektoré modely ponúkajú väčší priestor na viac kariet, niektoré sú zamerané striedmejšie, len na kartu či bankovky. Vidieť to môžeme napríklad na kryte Spigen Slim Armor. Tento kryt navyše poctivo chráni váš smartfón pred nárazmi.

 

 

My nie sme plasty

Veru tak, nemali by sme byť. Keď si predstavíme obrovské množstvo smartfónov, ktoré sa ročne vyrobia, ale aj skončia svoju púť, môžeme k nim pripočítať nejaké to plastové puzdro a výsledkom je nie celkom ekologický biznis. A keď už musíme vlastniť toľko, v podstate pre samotnú existenciu, nepotrebných vecí, nech sú aspoň eko. Toto si zrejme povedalo viacero kreatívcov, a tak vznikli ochranné kryty z prírodných materiálov ako drevo, či koža. Pre predstavu, ako to môže vyzerať, nemusíme chodiť ďaleko. Puzdro v elegantom koženom spracovaní môžeme nájsť aj na domácom Sashe, konkrétne od výrobcu Leathery.

S drevom sa popasoval tvorca obalov MoCase, v ponuke nájdete kryty pre SamsugiPhone. Výrobca navyše deklaruje, že obaly vyrába z trvalo udržateľných lesov.

 

 

Proti ožiareniu

Kryty na telefón nemusia chrániť len zariadenie. Výrobcovia takýchto krytov tvrdia, že obmedzujú nežiadúci elektrosmog z vášho telefónu, zatiaľ čo neobmedujú funkcionalitu. Pravdu vedia dokázať len fyzici, človeku s priemernými vedomosťami ostáva len hľadať a čítať odborne zamerané články. Ak sa chcete skutočne chrániť pred nežiadúcim žiarením zo zariadenia, najlepším riešením je po a) nepoužívať ho, b) používať ho z väčšej vzdialenosti, c) používať Faraday case vtedy, keď telefón súrne nepotrebujete. A jeho použitie bude jednostranné, pokiaľ budete mat telefón odložený v puzdre, nikto sa vám nedovolá.

 

 

 

 

Zdieľaj článokShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
alebo klikni, ak sa ti páči

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.