Šťastné a veselé, techno aj smart

Mikuláš je preč a prvé kolo sladkého darčekovania má už väčšina za sebou. Popri lúskaní predražených pistácii však treba myslieť aj na štedrejšie, druhé kolo. Pretože aj ten, čo chce na Vianoce svätý pokoj, či tradičné „čojaviem“, v kútiku duše skromne očakáva aspoň pár ponožiek. Ak je váš objekt obdarovania čo i len trochu technologicky naladený, možno vás inšpirujeme nasledujúcimi tipmi.

 

Dámy majú prednosť

Tie ozajstné sa nepozerajú na ochytaný telefón, ale nosia na ruke hodinky. Na všedný deň by to chcelo niečo elegantné a vzhľadom na pokročilú technologickú dobu, mohli by byť smart. Hodinky Skagen Signatur T-Bar sú na nerozoznanie od klasiky. Spolupracujú s Android telefónmi aj iPhone, a svoju decentnosť by si mali zachovať aj pri notifikáciách.

Skagen Signatur T-Bar, zdroj: skagen

Zahanbiť sa nedala ani značka Huawei, dámske hodinky patrične vyzdobila a pri tom fungujú ako plnohodnotné smart hodinky. Rovnako si dali záležať aj na pánskych modeloch.

Huawei smart dámske hodinky, zdroj: damngeeky

 

 

Pre kreatívcov

Tvorivosť treba podporovať, najmä u tých, ktorí majú čas na zábavky. Presedeli ste kedysi hodiny pri modeloch, vláčikoch a mini vynálezoch? Vaše deti to pravdepodobne bude baviť tiež, 3D pero je totiž nová letovačka. Ak ste netrénovali u lekára, také pero je ideálnym nástrojom na cibrenie trpezlivosti, zručnosti a samozrejme tvorivosti. Play 3D je pero od Polaroidu, ktoré má bezpečné náplne a vďaka priehľadnému krytu na obrazovku telefónu môžete obkresľovať práve vygooglené obrázky, či inšpirácie z aplikácie.

3D pen, zdroj: idealhomeshow

 

 

Powerbanka

Prečo je to dobrý darček? Lebo všetky telefóny a zariadenia sa vybíjajú za necelý deň. A stále v tej najmenej vhodnej chvíli. Zmestí sa do kabelky, vrecka, do puzdra k laptopu a nenechá vás v štichu. Výber môže každý prispôsobiť podľa svojich potrieb a vkusu, ale ak ste často bez energie, Omnicharge Omni 20 je to, čo zachráni váš telefón i laptop naraz. Niekoľkokrát. Hoci ide o vyššiu investíciu, pre tých ktorí pracujú vždy a všade je to rozhodne dobrá voľba.

Omnicharge Omni 20, zdroj: thegadgetflow

 

 

Svet sa skladá z maličkostí

Už ste dávno neboli niečím fascinovaní? Je čas vrátiť sa do detstva a nechať sa uniesť do ríše divov. Nevyčerpateľné možnosti skúmania ponúka mikroskop. Skvelá a trvácna hračka, ktorá sa generačne dedí a nadchne celú rodinu. Menšie digitálne mikroskopy sa dajú pripojiť k počítaču a aj keď to nie sú tie najúžasnejšie na svete, všetky vekové kategórie obohatia o nové vedomosti a zážitky. Veho VMS-004D USB zväčšuje 400x, objavy si môžete fotiť, nahrávať a pomocou softvéru nejaké tie drobnosti aj odmerať.

Veho VMS-004D USB, zdroj: B&H

 

 

Roboti sú stále in

Od ich prvotného boomu sa stále zlepšujú. Robotické vysávače prejdú cez prahy, rýchlo sa orientujú a venčenie veľkého káblového brata minimalizujú. Sú praktickými pomocníkmi vo vyťaženej domácnosti a aj keď nemáte času nazvyš, návšteva sa u vás môže pokojne prejsť v ponožkách. Najviac si ich pochvaľujú majitelia domácich zvieratiek. Zametanie mačacieho piesku, chlpov či zbieranie tých najdlhších vlasov už po príchode z práce nemusíte riešiť. Medzi špičku robotických vysávačov sa vyšplhala tohtoročná novinka značky Electrolux, robot PUREi9. Vysávač ovládate a kontrolujete na diaľku cez smartfón, solídne zvláda všetky povrchy a dokonca aj čierne koberce.

 

Electrolux, zdroj: ningselect

 

 

Je ti zima, dievčatko?

Áno, toto je presne darček pre tých, ktorí sa každú hodinu prikrývajú ďalšou a ďalšou vrstvou oblečenia. Pre všetkých zimomravých ľudí existujú silné zbrane v podobe vyhrievaných ponožiek aj papúč. Nám sa páčia práve USB Smoko papuče, prípadne rukavice. Sú veselé, trošku infantilné, ale za to originálne. Boj so studenými nohami a rukami môžete konečne vyhrať.

Smoko toast – rukavice, zdroj: buzz-inn

 

 

Zdieľaj článokShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone
alebo klikni, ak sa ti páči

Názor k “Šťastné a veselé, techno aj smart”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.